Bilsa_savunma_mim_teknoloji_hakkimizda

Hakkımızda

Bilsa, 1993 yılında İstanbul’da kalıphane olarak kurulmuştur. Tabanca ve tüfek üretimi geçmişi olan kurucumuz Refik Saral, edindiği tecrübe ve bilgilerle, ileri seviye işleme ve kalıp üretim yöntemleri geliştirerek, alanlarında uzman kuruluşlara gerek doludan gerekse dövme ve dökümden elde edilen parçaları işleyerek, nihai parça üretimi yapmıştır. 2005 yılında Toz Metal Enjeksiyon Kalıplama – MIM Teknolojisini bünyesine katarak yurtiçindeki metal parça üretim anlayışını değiştirmiş ve Türkiye’nin tek MIM tesisi haline gelmiştir.

Bilsa, müşterilerine verdiği üretim hizmeti ile müşterilerine çözümler sunmayı ve işlerini kolaylaştırmayı kendine bir görev edinmiştir. Günümüz itibariyle şirketimiz yurt içi ve yurt dışı pazarda birçok üreticinin çözüm ortağı olarak nihai parça üretimi gerçekleştirmektedir. Savunma, enerji, medikal, gaz, uçak, elektrik ve daha fazlası gibi zorlu endüstrilere, yüksek hassasiyete sahip parçalarla çözümler üretmekteyiz.

MİSYONUMUZ

Hata payını minimuma indirerek üretim yapma anlayışımız ve teknolojik gelişmelere sağladığımız uyumla, günümüzün önemli sektörlerine kaliteli ürünler sunmak.

VİZYONUMUZ

İnovasyonun sadece takipçisi değil bir parçası olarak, sürekli geliştirdiğimiz üretim yöntemlerimiz ile dünya çapında bir tedarikçi olmak.

27+ yılı aşkın tecrübe
35+ Proje
Parça Üretimi
Dünya Standartlarında Üretim

ÜRETİM TESİSİMİZ

Bilsa, İstanbul’un önde gelen sanayi bölgesinde 2.000 m2 kapalı ve 1.000 m2 açık alanda üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektir. Yılda 10.000.000 parça üretim kapasitesine sahip firmamız, otomasyon üretim sitemleriyle durmaksızın üretim yapmaktadır. Yüksek niteliklere sahip laboratuvar ve kalite ekipmanlarımız ve en son teknoloji makine parkuru ve sistemlerimiz ile farklı sektörlerdeki birçok firma için fason parça üreticisi olarak çalışmaktayız.

Firmamızın sahip olduğu uluslararası ve ulusal sertifikalar ise üretimde kaliteye verilen önemin bir göstergesidir:

  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
  • Milli Savunma Bakanlığı Üretim İzin Belgesi
  • Milli Savunma Bakanlığı Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi
  • Milli Savunma Bakanlığı Kuruluş İzni Belgesi